שיעור יתר – הסיבות וכל הפתרונות

הסיבות לכך רבות ומגוונות, ובטרם מסירים שיער מהפנים ומהגוף – יש לזהותן. אם את סובלת שיעור יתר והתרגלת להסיר שיער מבלי לברר את סיבת השיעור, דעי כי הסרת שיער בלייזר יעילה הרבה יותר כשמטפלים גם במקור לשיעור עצמו. הקליניקה של ד”ר בייטיש היא היחידה בישראל המביאה בחשבון גם את הסיבה כחלק מהטיפול להסרת שיער בקליניקה.

שיעור יתר נראה בעיקר באזור הפנים, אבל עלול להופיע בכל האזורים שבהם לאשה אין בדר”כ שיער – בטן, שדיים, גב וכו. לפעמים בגיל ההתגברות של נערה מופיע שיעור יתר שנעלם לאחר שהמצב ההורמנלי שלה מתאזן.

שיעור יתר בפנים ובגוף אצל נשים וגברים היא לרוב נטייה תורשתית. אבל אצל נשים, שיעור יתר יכול להיווצר גם מבעיות הורמונליות. הסיבה השכיחה ביותר לשיעור יתר היא תסמונת השחלות הפוליציסטיות (PCOS).

אבחון מקצועי של העור ושל סיבת השיעור, תוך שיתוף פעולה צמוד עם רופאים אנדוקרינולוגים וגניקולוגים מומחים, עושה את ההבדל בין טיפול סביר להורדת שיער ובין טיפול מעולה ואסתטי, היעיל לזמן רב!

שיעור יתר אצל נשים

בחברה המערבית שיער על הראש נחשב סמל של יופי ואסטתיקה. לעומת זאת, שיעור יתר בפנים ובגוף אצל נשים, רצויה הרבה פחות. במילים חזקות יותר, רמת שיעור גבוהה אצל נשים ממש לא רצויה. אם כן מהן הסיבות העיקריות לבעיה ואיך ניתן להתמודד עימן? האם טיפול הורדת שיער בלייזר עוזר בכל מקרה של שיעור יתר אצל נשים? ובכן, בדרך כלל כן – אם יודעים מה הסיבה.

שיעור יתר – נטיה תורשתית

שיעור יתר אצל נשים וגברים היא לרוב נטיה התורשתית. הגנטיקה שלנו היא זו שמשפיעה בראש ובראשונה על כמות השיער שתהיה לנו על הפנים ועל הגוף. נשים ואף גברים שחורים או אסיאתים, לדוגמה, מתאפיינים בשיער פלומתי דליל מאוד שכמעט ואינו נראה לעין. לעומתם, נשים וגברים מאזור אגן הים התיכון מתאפיינים בשיער פלומתי עבה, צפוף יותר ובולט לעין.

הסיבה השניה היא בעיות הורמונליות

בעיות הורמונליות עשויות לנבוע מגורמים רבים, ביניהם: גלולות למניעת הריון, חוסר בויטמינים וברזל (האופייני במקרים רבים בקרב צמחונים), מחלות שונות המגבירות את רמת השיעור על הגוף, נטילת תרופות שונות, בעיקר כאלה המכילות סטרואידים ועוד. למשל, עודף הורמון גברי אצל נשים (אנדרוגנים אצל נשים) בשל תסמונת השחלות הפוליציסטיות, גורם לרמת שיעור גבוהה. יתרה מכך, כ-15% מהבעיות ההורמונליות נובעות מסיבה לא ידועה, אך גם אלה השייכים לקבוצה הזו, מקבלים טיפול ברמת השיעור באופן קבוע, שמסייע להם לאזן את שיעור היתר הנובע מהבעיה.

שעירות יתר אצל גברים ונשים במרפאה של ד”ר בייטיש

בשורה התחתונה נאמר שוב כי במקרה של שיעור מעל הנורמה, יש למצוא את הסיבה לשיעור, בטרם מסירים שיער בלייזר. בקליניקה של ד”ר בייטיש מקפידים על עקרון זה בקנאות רבה, באמצעות מספר מרכיבים המלווים את הטיפול:

  • אבחון מקצועי של העור ושל סיבת השיעור. האבחון הראשוני בקליניקה של ד”ר בייטיש נעשה על ידי רופא ולא על ידי יועצת יופי או קוסמטיקאית. האבחון הראשוני ניתן בחינם ובמהלכו ישאלו שאלות אודות היסטוריה רפואית, היסטורית מחלות וכדומה ובמידת הצורך, אף נפנה את המטופל לבדיקה הורמונאלית אצל רופא מומחה טרם תחילת הטיפול להסרת שיער בלייזר. 
  • שיתוף פעולה צמוד עם רופאים מומחים. כחלק מהאחריות הרבה שאנו חשים למטופלים, כמו גם לתוצאות הטיפול, באפשרותינו להפנות את לקוחותינו לרופאים אנדוקרינולוגים וגניקולוגים מומחים, במסגרת הביטוח של קופות החולים, בכדי לגלות את הסיבה לבעיית שיעור יתר. בחלק גדול מהמקרים, הקפדה על טיפול זה, עושה את ההבדל בין טיפול סביר להורדת שיער ובין טיפול מעולה ואסתטי, היעיל לזמן רב!

  • גורם מטפל אחד מוסמך לאורך זמן. בקליניקה של ד”ר בייטיש נותנים ליחס לדבר. אנחנו מקפידים על כך שכל הטיפולים ייעשו על ידי גורם רפואי אחד שיכיר אתכם מקרוב, ידע את היסטוריית הטיפולים כמו גם את ההיסטוריה הרפואית שלכם וילווה אותך לאורך זמן הטיפול.

לקריאה נוספת:

בעיות הורמונליות ושיעור יתר

הורדת שיער בלייזר באיכות גבוהה מאוד. שאלות/תשובות עכשיו

האם הסרת שיער IPL, קרן אור, באמת עובדת?


ד"ר בייטיש נרקיס

ד”ר בייטיש נרקיס

רופאה עם רשיון ישראלי (PHD),
כ- 20 שנות ניסיון בתחום האסתטיקה, עם התמחות בהסרת שיער בלייזר
התמחות מיוחדת – הסרת שיער בלייזר למטופלות עם בעיות הורמונליות

דר בייטיש פרטים נוספים

להסרת שיער בלייזר בחיפה

תגובת ד”ר בייטיש לפרטים שנשלחו תינתן עד יום עבודה עוקב.

“בחיים לא אמרו לי לא… אבל אצל ד”ר בייטיש התעקשו שאעבור בדיקות הורמונליות לפני שאתחיל את הטיפול להסרת שיער בלייזר”

שיעור יתר